אולטרסאונד בדיקת אשכים (Torison)


בדיקת אשכים באולטרסאונד היא בדיקה שנעשית חיצונית והיא מיועדת לבדיקת פוריות של הגבר או בעיות באשכים. את הבדיקה עושים באמצעות המתמר של הסורק שעובד על גלי קול בתדר גבוה מאוד והיא אינה מסוכנת לאדם ואינה פולטת קרינה מייננת כלשהי, כמו רנטגן, כך שאין לחשוש ממנה ומתוצאות לוואי שלה.

הבדיקה נחשבת לאמינה מאוד ובטוחה, ואינה חודרנית בשום שלב שהוא. היא סורקת את האשכים כדי לבדוק תקינות ומבנה שלהם, או אבחון ציסטות, נוזלים וגושים גדולים או גידולים שקיימים בהם.

כמו כן, הבדיקה בודקת את מצב זרימת הדם באשכים ואינה מכאיבה לנבדק. ממצאי הבדיקה מנותחים על ידי רופא מומחה והמטופל מופנה להמשך הטיפול בו בהתאם לממצאים תקינים או חריגים שמתגלים אצלו, כמו ציסטות וכלי דם לא תקינים.

מקרים שבהם נדרשת בדיקת אולטרסאונד אשכים

כאשר מטופל מתלונן על כאבים חזקים או כרוניים ומתמשכים באשכים יש לבדוק את מקורם ואולטרסאונד הוא הדרך הטובה ביותר לבדוק זאת. לאחר בדיקה ידנית של הרופא שמוצא גושים חשודים בשק האשכים, או כאשר מובחנת נפיחות או כשיש חבלה בהם ורוצים לבדוק אם נפגעו, במקרים של אשך טמיר ובבעיות פוריות של הגבר, כאשר רוצים לבדוק גם את זרימת הדם. הבדיקה נעשית באותה צורה שבה עושים את בדיקות האולטרסאונד בכלל, בהצמדת המכשיר לסריקת המבנה שלהם. לעתים משלבים בדיקת דופלר כדי להשלים נתונים חסרים בנוגע לכלי הדם.

להזמנת אולטרסאונד בדיקת אשכים, חייגו *4550 מכל טלפון או השאירו פרטיכם בטופס, ואנו ניצור עימכם קשר:

שם ומשפחה: (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

טלפון: (חובה)

עיר: (חובה)

פרטים נוספים:

*בהתאם לס`11 לחוק הגנת הפרטיות, התשמ"א, 1981, כי אין חובה למסור את המידע, המטרה לשמה מתבקש המידע (כולל דיוור ישיר).

*בהתאם לס` 17 ולחוק הנ"ל, את האפשרות להסיר פרטים מרשימת הדיוור באמצעות פניה לכתובת המייל: [email protected]
או בפקס - 03-6120488 (מספר הבקשה: 4522).