חדש! בדיקות לגילוי שבץ ומפרצת העורקים עד הבית!

סליידר רפואה שבאה אליך הביתה

שירות חדש מאפשר לבצע בדיקות דופלר לגילוי מוקדם של שבץ מוחי ומפרצת בטנית בבית הלקוח ע”י צוות רפואי בכיר ולקבל פענוח תוך 24 שעות, וכל זה בלי לצאת מהבית. MEDIX AT HOME – החברה שהביאה את בדיקות הרנטגן והאולטרה סאונד עד הבית, בבשורה חדשה בדיקות לגילוי מוקדם עד הבית.

מהי מפרצת באבי העורקים או שבץ מוחי? מדוע מעשנים נמצאים בסיכון גדול? והאם אפשר היה להציל את אריק איינשטיין?

הגעת לגיל 60 , המצב הבריאותי שלך תקין ואתה מרגיש טוב. אתה מעשן פה ושם, הבדיקות הכלליות סבירות ושום דבר לא כואב לך. על פניו, נשמע טוב בסך הכול,אבל אם אי פעם חשבת שאירוע מוחי הוא דבר נדיר, חשוב שתקרא את הנתונים המצמררים הבאים:

טרשת עורקים מתפתחת לאט. מדובר בתהליך שיכול להמשך שנים, שבסופו יכול לגרום לחסימה מלאה של העורק. לעיתים עלול להיווצר בעקבות הטרשת – באופן פתאומי – קרע קטן, כתוצאה מכך נוצרים קריש מקומי וחסימה פתאומית של העורק. ממצב של חסימה בשיעור 50%-40% עובר העורק בתוך שניות ספורות למצב של חסימה בשיעור של 100%. פגיעה כזאת, המתרחשת בעיקר בעורקי התרדמה המספקים דם למוח .

ברגע שהזרימה נפגעת, אספקת הדם למוח משתבשת. ושכזה קורה הדרך להידרדרות בריאותית היא קצרה מאוד.במקרים חמורים טרשת עורקים יכולה לגרום לקריש דם,שעשוי להיסחף למוח ולגרום לשבץ.

בעיה רפואית נוספת שעלולה להתפתח בשקט בשקט היא המפרצת באבי העורקים,העורק הראשי היוצא מהלב ועובר בחזה ובבטן הלוא היא “המחסלת השקטה”. לרוב היא אינה מספקת לנו סימנים מקדימים – עד שדופן כלי הדם נקרע ונוצר דימום פנימי מסיבי. כשזה קורה, המצב הינו בלתי הפיך. התוצאה: מוות תוך דקות ספורות כפי שכולנו זוכרים שקרה עם אריק איינשטיין ז”ל.

השירות החדש מאפשר בדיקות רנטגן או אולטרה סאונד בבית או במקום העבודה.

לכתבה במלואה בקרו באתר: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5368688,00.html