בדיקת אולטרסאונד לתינוקות

בדיקת אולטרסאונד לתינוקות

בדיקת אולטרה סאונד היא אחת הבדיקות הנפוצות ביותר בקרב תינוקות. הבדיקה מאפשרת להדגים את האברים הפנימיים ולזהות תהליכים פתולוגיים בצורה לא פולשנית ולא מכאיבה, מה שהופך אותה לנוחה ויעילה במיוחד.

אולטרה סאונד של פרקי ירך

זוהי אחת הבדיקות השכיחות ביותר בקרב תינוקות. הבדיקה מאפשרת להדגים בצורה מדויקת ביותר את מצבו של מפרק הירך.

הבדיקה חשובה מאוד לזיהוי מצבים כמו הפרעה בהתפתחות מפרק הירך או נקע מולד של מפרק הירך.

במקרים של חריגה קלה מהנורמה ניתן לחזור מספר פעמים על הבדיקה על מנות לעקוב אחר השינויים המתרחשים במפרק המתפתח, היות וחלק ניכר מחריגות קלות מסתדרות כעבור זמן מה ללא טיפול. במקרים האלה בדיקה פשוטה של אולטרה סאונד מאפשרת למנוע טיפולי יתר וסבל של תינוקות.

אולטרה סאונד של המוח

לבדיקת אולטרה סאונד של המוח אצל תינוקות יש חשיבות רבה. רופאי ילדים ממליצים עליה במקרים של דימום בהתרחש טרום הלידה או בסמוך ללידה, במקרה של חשד למום ובמקרה של חריגה מעקומת הגדילה. כל עוד המרפס הקדמי בגולגולת של התינוק פתוח, ניתן לבצע את הבדיקה ולעקוב אחרי התפתחות המוח או לזהות ממצאים חריגים.

בדיקות אולטרסאונד נוספות

לעיתים קרובות תינוקות נשלחים גם לבדיקת אולטרסאונד של עמוד השדרה ואולטרה סאונד של הקיבה. בדיקת אולטרה סאונד של עמוד השדרה נועדה לשלול תהליכים פתולוגיים בגב התינוק, כמו למשל קיבוע חוט השדרה. לרוב לבדיקה הזאת נשלחים תינוקות שנולדו עם נקבים בגב התחתון, כתמים בגב או שיעור יתר בגב התחתון. כל אלה נמצאים בקבוצת סיכון למומים בעמוד השדרה וחשוב מאוד לבדוק את מצב עמוד השדרה שלהם בבדיקת אולטרה סאונד.

בדיקת אולטרה סאונד של הקיבה נועדה לאבחן או לשלול מצב של הצרות שוער הקיבה, והיא מומלצת לתינוקות שסובלים מהקאות חוזרות.

להזמנת אולטרה סאונד לתינוק חייגו 4550* מכל טלפון או השאירו פרטיכם בטופס ואנו נצור עמכם קשר:

להזמנת בדיקה בביתך, חייגו 4550* או פנו בטופס:

עקבו אחרינו בפייסבוק