בדיקת אולטרסאונד DVT

בדיקת אולטרסאונד DVT

מחלת פקקת הוורידים העמוקה, Deep Vein Thrombosis, היא מחלה שגורת ליצירת קרישי דם בוורידי הרגליים בגלל כל מיני גורמים. הסכנה היא שקרישי דם אלה ייסחפו בזרם הדם לריאות ולגרום לתסחיף ריאתי. תסחיף ריאה זה יוצר קשת של בעיות מקוצר נשימה, דרך כאבי חזה דופק מהיר ועד מוות ממש.

מכאן נובעת חשיבות האבחון שלו כמה שיותר מוקדם כדי לטפל בבעיה זו. קריש דם נוצר כדי להפסיק דימום בלתי פוסק במקרה של פציעה בכלי דם, וזהו מצב טבעי. אבל כאשר הוא נוצר כשאינו נחוץ זה יוצר מחלות. הוא נקרא גם טרומבוס בשמו הרפואי, ונוצר מטסיות דם שנדבקות אחת לשנייה בעזרת פיברין, חלבון בדם.

פקקת והבדיקה שלה באולטרסאונד

את הפקקת אפשר לראות גם בעין כאשר רואים נפיחויות ברגליים ואדמומית ומרגישים כאבים. במקרים שבהם לא רואים אותה ואין סימנים חיצוניים, המחלה תגלה רק בבדיקת רופא ולכן נחוצה בדיקת אולטרסאונד ליתר ביטחון, של הגפיים התחתונות. לאנשים מסוימים יש יותר סיכון ללקות בה, כמו נשים שלוקחות טיפול הורמונלי או אנשים עם עודף משקל או לאחר טראומה כמו ניתוח או שבר. תסחיף ריאתי הוא סיכון שעולה גם עם הגיל ולכן כדאי להיות מודעים לכך ולעבור בדיקות. אצל אנשים מסוימים מודבר בנטייה גנטית ולכן על אחת כמה וכמה שעליהם להיות מודעים לסיכון ולעבור אולטרסאונד דופלר כדי לשלול זאת. הבדיקה חיצונית ואינה מכאיבה או גורמת לאי נוחות והיא נותנת תמונה מדויקת על זרימת הדם אצל המטופל.

להזמנת אולטרה סאונד DVT חייגו 4550* מכל טלפון או השאירו פרטיכם בטופס ואנו נצור עמכם קשר:

להזמנת בדיקה בביתך, חייגו 4550* או פנו בטופס:

עקבו אחרינו בפייסבוק