הכירו את בדיקות הרנטגן והאולטרסאונד שניתן לעשות בבית

אקג

שירות חדש מאפשר לבצע בדיקות אולטרסאונד ורנטגן בבית הלקוח ע"י צוות רפואי בכיר ולקבל פענוח תוך 24 שעות, וכל זה בלי לצאת מהבית.

חברת MEDIX at HOME

 

החברה הישראלית MEDIX at HOME משיקה בישראל שירות חדש: בדיקת רנטגן ואולטרסאונד בבית ופענוח תוך 24 שעות על ידי רופא רדיולוג. MEDIX at HOME פועלת כחמש שנים בארצות הברית והחלה לאחרונה לפעול גם בישראל. החברה מגיעה לבית הלקוח ועורכת צילומי רנטגן או אולטרסאונד במקום, ללא המתנה בתור ומבלי שהנבדק צריך לצאת מהבית. מאז החלה החברה לפעול בארצות הברית כבר ערכה מעל למיליון צילומים והדמיות.

 

"החזון של חברת MEDIX at HOME הוא להנגיש את השירות הרפואי ללקוח באשר הוא ובנוחות שלו, ובמיוחד לאוכלוסייה שהינה מוגבלת ניידות", מסביר ד"ר צבי אלון, מומחה ברדיולוגיה אבחנתית והמנהל הרפואי של החברה.

 

לפני כמה שבועות, למשל, התייצבו טכנאי הרנטגן של MEDIX at HOME באחד מבתי האבות במרכז הארץ. אחת מהדיירות נפלה ועלה החשש ששברה את האגן. המטופלת לא היתה אחת הדיירות המבוגרות במקום, אך היא חולה באלצהיימר. האינסטינקט הראשוני היה לפנותה לבית החולים הקרוב להמשך בירור העניין וקבלת טיפול בהתאם. ביקור בבית חולים עבור אישה שאינה בקו הבריאות אינה חוויה מומלצת, בלשון המעטה. התור הארוך, החולים מסביב, מחלות זיהומיות ועוד שאר הפתעות הן סיבה מספיק טובה להישאר בבית, ולקבל את הטיפול הנדרש במהירות ובנוחות מקסימאלית.

 

כדי לברר בכל זאת מה מצבה הגיעו למקום אנשי חברת MEDIX at HOME. מצוידים במכשיר רנטגן נייד ערכו לה בדיקה ומצאו כי אין שבר באגן. הבדיקה במיטתה, באזור הנוחות, חסכה לה ולמטפליה טרחה רבה ושעות מיותרות של לחץ ודאגה. "אנחנו מקפידים על סטנדרט רפואי גבוה, כמו גם על הקפדה במתן שירות מצוין", מסביר ד"ר אלון, "אנו רואים בשירות הרפואי שירות בסיסי שצריך להיות נגיש לכל אחד על פי צרכיו. לשם כך רכשה החברה ציוד מתקדם ביותר המאפשר לה לממש חזון זה".

 

הבדיקות מבוצעות בהוראת רופא בלבד, ללא ניוד החולה. צילום אילוסטרציה: shutterstock
הבדיקות מבוצעות בהוראת רופא בלבד, ללא ניוד החולה. צילום אילוסטרציה: shutterstock

 

השירות של MEDIX at HOME הוא ייחודי בארץ וקיבל את אישור משרד הבריאות הישראלי. הציוד הנמצא בשימוש החברה אושר על ידי ה-FDA, הקרינה במכשיר הרנטגן הנייד מפוחתת וההדמיה עצמה מבוצעת בטכנולוגיה חדישה ומתקדמת. מיד לאחר סיום ביצוע ההדמיה, הממצאים נשלחים און-ליין למרכז הפיענוח ולאחר זמן קצר רופא מחזיר תשובה מפוענחת לנבדק ובמקביל מקבל הנבדק דיסק עם התוצאות במקום. "החידוש הוא בסוג השירות אותו מציעה החברה", מסביר ד"ר אלון. לדבריו, בעזרת מכשיר קטן, דיגיטלי ונייד, שבעזרתו מתבצעות הבדיקות, מספקת החברה שירותי הדמיה ניידים בבית הלקוח.

 

למי למעשה מוצע השירות?

ד"ר אלון: "כל אדם שרוצה למנוע את הצורך בהמתנה ארוכה לתור לבדיקה, נסיעה למכון הדמיה והמתנה בתור יכול ליהנות מהשירות החדש ולבצע את הבדיקה הנדרשת בבית, בנוחות ובמהירות. על אחת כמה וכמה נכון הדבר לגבי האנשים המוגבלים בניידותם. במקום להזמין אמבולנס ולהסתייע באנשי מקצוע ובני משפחה כדי להביא את החולה לביצוע הבדיקה הנדרשת, ניתן לבצע בקלות וביעילות את הבדיקה בבית הלקוח ללא הטרחה והסבל לעיתים הכרוכים בכך. הבדיקה אורכת מספר דקות ומשודרת מידית למרכז הפיענוח, בו יושב רופא רדיולוג. תשובה ניתנת תוך 24 שעות לרופא המטפל, או לכל גורם אחר, על פי בקשת הלקוח".

 

איזה בדיקות ניתן לבצע בעזרת מכשיר זה?

"השירות כולל את כל הדמיות הרנטגן המבוצעות במכוני הרנטגן. בדיקות האולטרסאונד כוללות את כל איברי הבטן והצוואר, רקמות רכות ואורתופדיה, כלי הדם הגדולים כולל עורקי התרדמה, בדיקות דופלר כלי דם ורידיים ברגליים ובידיים לחיפוש קרישים (פקקת), אי ספיקה ובדיקות לחיפוש מלפורמציות וסקולריות ברקמות רכות. בכל סוגי הבדיקות רופאי ההדמיה של החברה עומדים לרשות החולים לכל הסבר והכוונה. במידה ונמצא ממצא פתולוגי התשובה נשלחת מיידית לרופא המטפל".

 

איך התהליך מבוצע?

התהליך מאוד פשוט, הצוות הרפואי של מדיקס את הום זמין בטלפון 4550*, מתאמים תור קרוב ביותר עוד באותו היום או למחרת מגיע טכנאי רנטגן בכיר, המבצע את הבדיקה בבית הלקוח,  התוצאות משודרות און ליין לרופא רדיולוג מומחה. תוצאות ופענוח מתקבלות תוך 24 שעות.

 

 

 

ספרו לנו מה אתם חושבים:

להזמנת בדיקה בביתך, חייגו 4550* או פנו בטופס:

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים