שירות חדש לחולים מוגבלים – בדיקות רנטגן ואולטרסאונד בבית

לבעלי מוגבלויות

תוכן פרסומי

שירות חדש מאפשר לחולים מוגבלים בתנועתם להיבדק בבדיקות אולטרסאונד ורנטגן בבית או בבית האבות, ולקבל פענוח תוך 24 שעות.

החברה הישראלית MEDIX at HOME משיקה בישראל שירות חדש: בדיקת רנטגן ואולטרסאונד בבית ופענוח תוך 24 שעות על ידי רופא רדיולוג. MEDIX at HOME פועלת כחמש שנים בארצות הברית והחלה לאחרונה לפעול גם בישראל. החברה מגיעה לבית הלקוח ועורכת צילומי רנטגן או אולטרסאונד במקום, מבלי שהנבדק צריך לצאת מהבית. מאז החלה החברה לפעול בארצות הברית כבר ערכה מעל למיליון צילומים והדמיות.

"החזון של חברת MEDIX at HOME הוא להנגיש את השירות הרפואי ללקוח באשר הוא ובנוחות שלו, ובמיוחד לאוכלוסייה שהינה מוגבלת ניידות", מסביר ד"ר צבי אלון, מומחה ברדיולוגיה אבחנתית והמנהל הרפואי של החברה.

לפני כמה שבועות, למשל, התייצבו טכנאי הרנטגן של MEDIX at HOME באחד מבתי האבות במרכז הארץ. אחת מהדיירות נפלה ועלה החשש ששברה את האגן. המטופלת לא היתה אחת הדיירות המבוגרות במקום, אך היא חולה באלצהיימר. האינסטינקט הראשוני היה לפנותה לבית החולים הקרוב להמשך בירור העניין וקבלת טיפול בהתאם. ביקור בבית חולים עבור אישה שאינה בקו הבריאות אינה חוויה מומלצת, בלשון המעטה. התור הארוך, החולים מסביב, מחלות זיהומיות ועוד שאר הפתעות הן סיבה מספיק טובה להישאר בבית או בבית האבות, על אחת כמה וכמה עם הבלבול שמתווסף לסובלים מאלצהיימר.

כדי לברר בכל זאת מה מצבה הגיעו למקום אנשי חברת MEDIX at HOME. מצוידים במכשיר רנטגן נייד ערכו לה בדיקה ומצאו כי לא נשבר לה האגן. הבדיקה במיטתה, באזור הנוחות, חסכה לה ולמטפליה טרחה רבה ושעות מיותרות של לחץ ודאגה. "אנחנו מקפידים על סטנדרט רפואי גבוה, כמו גם על הקפדה במתן שירות מצוין", מסביר ד"ר אלון, "אנו רואים בשירות הרפואי כשירות בסיסי הצריך להיות נגיש לכל אחד על פי צרכיו. לשם כך רכשה החברה ציוד מתקדם ביותר המאפשר לה לממש חזון זה".

מגיעים למטופלים נבחרים

"אנחנו לא מגיעים לכל מי שפונה אלינו", מבהיר ד"ר אלון, "מחובתנו לערוך מול מטופל אפשרי ברור ראשוני על מהות הבעיה". לאחר הפעלת שיקול דעת מחליטים בחברה אם להגיע ולבצע את הבדיקה.

בזמן שיחתנו מקבל ד"ר אלון פנייה מאדם שעל פי תיאור הדברים עלול לסבול מבקע כלוא (קילה). ד"ר אלון שומע את הפרטים וחושש מהסתבכות וממליץ לו לפנות לחדר מיון לקבלת טיפול רפואי דחוף. "בטיחות החולה היא מעל הכל – חשוב לנו לערוך כל בדיקה רק מתוך צורך רפואי אמיתי, היכול לתת באותו רגע מענה לבעיה", אומר ד"ר אלון, "לא נגיע לבצע בדיקה באם נחשוב שמוטיב הזמן, למשל, פועל נגד המטופל".

צילומי הרנטגן מבוצעים בהוראת רופא בלבד, לאנשים מוגבלים בניידותם, ובדיקות אולטרסאונד מבוצעות לכל אדם. הבדיקה נעשית ללא ניוד החולה – וכמעט כלל ללא הזזתו.

השירות של MEDIX at HOME הוא ייחודי בארץ וקיבל את אישור משרד הבריאות הישראלי. הציוד הנמצא בשימוש החברה אושר על ידי ה-FDA, הקרינה במכשיר הרנטגן הנייד מפוחתת וההדמיה עצמה מבוצעת בטכנולוגיה חדישה ומתקדמת. מיד לאחר סיום ביצוע ההדמיה, הממצאים נשלחים און-ליין למרכז הפיענוח ולאחר זמן קצר רופא מחזיר תשובה מפוענחת לנבדק ובמקביל מקבל הנבדק דיסק עם התוצאות במקום. "החידוש הוא בסוג השירות אותו מציעה החברה", מסביר ד"ר אלון. לדבריו, בעזרת מכשיר קטן, דיגיטלי ונייד, שבעזרתו מתבצעות הבדיקות. השירות פעיל מספר חודשים בארץ ומספק שירותי הדמיה ניידים בבית הלקוח.

למי למעשה מוצע השירות?

ד"ר אלון: "אוכלוסייה הזקוקה לשירות הזה היא האוכלוסייה הבלתי ניידת, שמסיבות שונות – תשישות נפשית, נכות, מצב פיזי קשה וכו' – אינה יכולה לצאת מהבית, וזקוקה לצילום רנטגן או אולטרסאונד. במקום להזמין אמבולנס ולהסתייע באנשי מקצוע ובני משפחה כדי להביא את החולה לביצוע הבדיקה הנדרשת, ניתן לבצע בקלות וביעילות את הבדיקה בבית הלקוח ללא הטרחה והסבל לעיתים הכרוכים בכך. הבדיקה אורכת מספר דקות ומשודרת מידית למרכז הפיענוח, בו יושב רופא רדיולוג. תשובה ניתנת תוך 24 שעות לרופא המטפל, או לכל גורם אחר, על פי בקשת הלקוח".

איזה בדיקות ניתן לבצע בעזרת מכשיר זה?

"השירות כולל את כל הדמיות הרנטגן המבוצעות במכוני הרנטגן. בדיקות האולטרסאונד כוללות את כל איברי הבטן והצוואר, רקמות רכות ואורתופדיה, כלי הדם הגדולים כולל עורקי התרדמה, בדיקות דופלר כלי דם ורידיים ברגליים ובידיים לחיפוש קרישים (פקקת), אי ספיקה ובדיקות לחיפוש מלפורמציות וסקולריות ברקמות רכות. בכל סוגי הבדיקות רופאי ההדמיה של החברה עומדים לרשות החולים לכל הסבר והכוונה. במידה ונמצא ממצא פתולוגי התשובה נשלחת מיידית לרופא השולח".

למידע נוסף התקשרו: *4550

ספרו לנו מה אתם חושבים:

להזמנת בדיקה בביתך, חייגו 4550* או פנו בטופס:

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים